Пенсійний збір з продажу валюти у розмірі 10% буде розглянутий ВР в найближчі дні

Июнь 9, 2013 3:01 пп Published by Leave your thoughts

Національний банк України вважає оптимальним введення пенсійного збору з продажу готівкової валюти у розмірі 10%, повідомив голова комітету Національного банку України із запобігання недобросовісним валютним операціям Юрій Горшков.

«Спочатку пропоновані 15% (пенсійний збір з продажу готівкової валюти) – це було занадто багато, люди стали хвилюватися через такі великі ставки. Ми пішли на зниження, оскільки розуміємо, що економічна доцільність буде і від 10%. Причому 10% є навіть більш рівноважної цифрою, ніж 15%», – сказав Ю. Горшков у ході «круглого столу» на тему: «Оподаткування валютних операцій: ставки, терміни перехідного періоду, специфіка впровадження», який відбувся в агентстві «Інтерфакс-Україна».

За словами голови комітету НБУ, розмір пенсійного збору з продажу готівкової валюти був зменшений до 10% в новій реакції законопроекту після додаткових консультацій з експертами та податковою службою.

Ю. Горшков також зазначив, що введення пенсійного збору з продажу готівкової валюти допоможе повністю виключити зі структури валютного ринку спекулятивну складову, і в результаті курс гривні відображатиме реальну ситуацію в економіці.

«Сподіваюся законопроект буде розглянутий Верховною Радою в найближчі дні», – додав він.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, у свою чергу, зазначив, що необхідність введення збору з продажу готівкової валюти назріла вже давно.

«Треба було, напевно, раніше вводити цей податок: у нас не було б такої високої доларизації», – сказав він.

На думку керівника аналітичного підрозділу групи «Інвестиційний капітал Україна» (ICU) Олександра Вальчишена, законопроект, що передбачає введення пенсійного збору з продажу готівкової валюти у розмірі 10%, буде підтриманий депутатами.

«Багато країн ревно ставляться до режиму функціонування національних валют. Те, що українська влада рухається в тому ж ключі, я думаю, повинно знайти підтримку і в опозиційних партій», – сказав він.

Як повідомлялося, в листопаді в парламенті був зареєстрований законопроект, що передбачає введення збору в Пенсійний фонд з продажу готівкової валюти у розмірі 15% суми угоди. Верховна Рада відклала розгляд цього законопроекту на невизначений термін за пропозицією профільного комітету. Після цього НБУ запропонував зменшити пенсійний збір з продажу готівкової валюти до 10%.

 

За матеріалами «Дебет-Кредит» український бухгалтерський портал